Akıllı Lensler

Akıllı Lens(Akıllı Mercek) Nedir?


Her insanın göz içinde doğal bir lensi vardır ve bu lens hem şeffaf hem de elastiktir. Ancak 40 yaşından sonra bu elastikiyet azalır ve yakın gözlüklere ihtiyaç vardır.  Yaş ilerledikçe katarakt oluşur ve görüntü bulanıklaşmaya başlar.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?                                                                                                                                                  

Katarakt ameliyatında, akıllı lensler (akıllı lensler) olarak tanımladığımız lensler kullanılarak uzak ve yakın gözlüklere gerek kalmadan net görüş sağlanır. Bu akıllı lensler bazen katarakt olmayan, ancak uzak ve yakın gözlük kullanan ve gözlüksüz bir yaşam için kullanılan insanlar için kullanılır.

Akıllı Lens Multifokal ve Trifokal iki türü vardır. Multifokal akıllı lensler uzak ve yakın gösterir, trifokal akıllı lensler uzak, orta ve yakın açıkça gösterir. Akıllı lens takıldıktan sonra göz numarası tekrar ilerlemeyecek ve katarakt tekrar oluşmaz.

Akıllı Lens (Göz İçi Lens) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyon her göz için yaklaşık 10-15 dakika sürer. Gözler göz damlası ile uyuşturulur. Genel anestezi (özel durumlar hariç), sersemletme veya gece yatışı söz konusu değildir. Acısız bir ameliyat. Gözün içindeki doğal bir lens çıkarılır ve soketine akıllı bir Lens yerleştirilir. Ameliyattan sonra göz bir bandajla kapatılır, hasta eve gider, göz o gece bir bandajla kapalı kalır ve bandaj ertesi gün muayene sırasında doktor tarafından açılır. Hasta aynı gün görmeye başlar ve normal hayata dönebilir.

Randevu Al

    user-3
    email-2
    smartphone