Bizimle ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için E-Bülten'e kaydolabilir veya bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Shopping cart

Subtotal $0.00

View cartCheckout

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapaklarında ve kapak çevresinde yaşam koşullarına ve yaşa bağlı olarak deformasyonlar oluşur. Kapaklarda sarkma, kırışma ve görme alanında azalma problemleri cerrahi operasyonla çözülebilir. Bu operasyonların;  görme kalitesini etkileyip kalıcı hasar bırakmaması için, oküloplasti konusunda uzman doktorlar tarafından yapılması uygundur.

Yapılan tedaviler:

-Blefaroplasti(Göz Kapağı Estetiği)

-Blefarospazm(Göz Kapağında Kasılma)

-Botox

-PRP

BLEFAROPLASTİ

Yaşlanma sürecinde ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Göz kapaklarında da torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Blefaroplasti, sarkmış deri ile fazlalık durumdaki kas dokusunun alınmasını ve göz çevresindeki dokuların gerdirilmesini sağlayan bir cerrahi uygulamadır. Alt ve üst göz kapaklarına yapılabilir. İşlem yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Hasta, operasyon sonrası aynı gün evine gidebilmektedir.

Ameliyat göz kapaklarında devam eden yaşlanmayı durduramaz; fakat 7-8 sene kadar etkisini sürdürür. Ameliyat sonrasında, kişi yorgun yüz ifadesi yerine canlı bir görünüme kavuşur. Bu işlem hastaya hem sağlık açısından hem de estetik açıdan fayda sağlamaktadır.

BLEFAROSPAZM

Göz kaslarının istemsiz kasılmalarıyla, göz kapaklarının sürekli veya aralıklı olarak kapandığı bir hareket bozukluğudur. Her iki gözde de görülebilir. Gözdeki istem dışı hareketler, günlük aktiviteyi etkiler ve hayat kalitesinde azalmaya neden olur.

Tedavi için botulinum toksini adı verilen ilaç kullanılır. Bu ilaç göz kapağına ve kapak çevresindeki  belirli noktalara enjekte edilir. Bu şekilde göz kapağı kaslarının aşırı kasılması önlenir. İlacın etki süresi 3-4 aydır. Bu süreden sonra tedavinin tekrar edilmesi gerekebilir.

Web sitemizin içeriği bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur.  Teşhis ya da tedavi önerisi niteliğinde değildir. Konsültasyon için hekime müracaat edilmesi gerekmektedir.      

Comments are closed

Hızlı

Randevu Al