Bizimle ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için E-Bülten'e kaydolabilir veya bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Shopping cart

Subtotal $0.00

View cartCheckout

Vitrektomi

Vitrektomi, gözün arka kısmındaki jelatinimsi bir madde olan vitreus sıvısının cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. Bu işlem genellikle şu durumlar için yapılır:

  1. Retina Problemleri: Retinada yırtılma (dekolman) veya delinme gibi sorunlar vitrektomi ameliyatı ile düzeltilir.
  2. Göz İçi Kanama: Şeker hastalığında, hipertansiyonda veya göze darbe alınması durumlarında göz içine kanama olur. Biriken kanı temizlemek ve göz içini tekrar şeffaf hale getirmek için vitrektomi ameliyatı yapılır.
  1. Göz Tansiyonu: İnatçı göz tansiyonu hastalarında (Glokom), göz tansiyonunu düşürmek ve görmeyi kaybetmemek adına acil olarak vitrektomi yapmak gerekebilir .
  2. Göz İçinde Sarı Noktayı Tehdit Eden Zarların Temizlenmesi: Sarı noktanın (makula) üzerini kaplayan ve sarı noktanın şeklini bozan zarlar (membran) vitrektomi ile temizlenerek (makula) sarı nokta orijinal görüntüsüne tekrar kavuşturulması ancak vikrektomi ameliyatı ile yapılır.

Vitrektomi genellikle lokal anestezi altında yapılabilirse de hasta konforu açısından genel anestezi de seçilebilir.  İyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir ancak genellikle birkaç hafta sürer.Hasta bu süre zarfında genelde uçak ile yolculuk yapamaz.

Şeker hastalarında, şekerin metabolik olarak dahiliye doktorları tarafından kontrol altında tutulması ve düzenli şeker takibi görme kalitesini arttırmak açısından çok önemlidir. 

Web sitemizin içeriği bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur.  Teşhis ya da tedavi önerisi niteliğinde değildir. Konsültasyon için hekime müracaat edilmesi gerekmektedir.      

Comments are closed

Hızlı

Randevu Al