Bizimle ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için E-Bülten'e kaydolabilir veya bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Shopping cart

Subtotal $0.00

View cartCheckout

Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Göz Kapağı Cerrahisi (Blefaroplasti) Nedir?

Göz kapağı cerrahisi (blefaroplasti) alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağ, kas ve deri dokusunun çıkarılmasıyla bu dokulara destek olan göz çevresi bölümlerinin gerginleştirilmesi işlemidir.Göz çevresinde yaşam koşullarına ve yaşa bağlı pek çok sorun ile karşılaşılabilir. Bu sorunların tedavisinin gözün görme kalitesini etkileyip kalıcı hasar bırakmaması için uzman göz doktorları tarafından yapılması gerekmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Kişinin hem görüş açısını daraltıp genel olarak görme kalitesini azaltırken hem de estetik olmayan bir görüntüye sebep olur. Yaşlanmanın yanı sıra, hastalık veya kaza gibi göz kapağı bölgesinin hasar gördüğü çeşitli durumlarda da kişi göz kapağı estetiği yaptırmayı seçerek arzu ettiği görünüme sahip olabilir.
Göz kapaklarındaki düşüklük ile birlikte alında ve kaşlarda da düşüklük ortaya çıkabilir. Böylece hem alın hem kaş hem göz kapağı düşüklüğü sebebiyle kişi estetik açıdan oldukça kötü bir görünüme kavuşmaktadır. Bu yüzden hem fonksiyonel hem de estetik açıdan göz kapağı estetiği zorunlu hale gelmektedir. İhtiyaca göre göz kapağı estetiği sadece üst göz kapağına olabileceği gibi alt göz kapağına da yapılabilir ya da her iki göz kapaklarına birlikte uygulanabilen bir yöntemdir.

Göz Kapağı Estetiği ile Hangi Sorunlar Tedavi Edilir?

Göz kapağı estetiği ameliyatı ile üst ve alt göz kapaklarında bulunan torbalanmalar, sarkıklıklar, cilt fazlalıkları gibi bozuklukları düzeltilmektedir.

  • Üst göz kapağında sarkmış bir cilt görünümü.
  • Göz kapaklarının üstünde şişlik şeklinde oluşan yağ birikintileri.
  • Göz altında oluşan torbalar
  • Alt göz kapağında düşüklük
  • Alt göz kapağında bulunan ince kırışıklıklar


Comments are closed

Hızlı

Randevu Al